Botulinum toksin enjeksiyonları: yüzdeki kırışıklıkların tedavisinde kullanılır.

Botoks için endikasyonlar:

alın kırışıklıkları (glabella veya kaş çatma çizgileri olarak bilinen kaşlar arasındaki kırışıklıklar ve yatay kırışıklıklar)

kaz ayağı kırışıklıkları (göz çevresi)

acılık kıvrımı (ağız köşesi) (muscle depressoris angulis ori), perioral kırışıklıklar.

hiperhidroz tedavisi (aşırı koltukaltı terlemesi)

Seans öncesi:

Mevsimle ilgili önlem yok, iltihap önleyici aspirinden kaçının.

Tek kontrendikasyona : nadir görülen bir nörolojik hastalık olan myastenia gravis. Hamilelik durumunda enjeksiyon yapılmaz.

Uygulayıcı eğitimli, kalifiye ve yetkili ++++ olmalıdır.

Uygulayıcı, cildi dezenfekte ettikten sonra, kolay silinebilir keçeli kalem (stabilo tipi) ile işaretler alır. Seans ağrısızdır ve yarı oturur pozisyonda gerçekleşir.

Enjeksiyon çok ince bir iğne ile gerçekleştirilir ve kasları gevşetmek ve kırışıklara etki etmek için belirli “anahtar” bölgelerin iğnelenmesinden oluşur.

Seansın sonunda:

4 saat boyunca uzanmaktan, uzun süre öne eğilmekten, spor yapmaktan, sauna yapmaktan ve enjeksiyon bölgelerine masaj yapmaktan kaçının.

Alında morluklar veya hematomlar nadirdir ve göz çevresinde daha sık görülür, ancak kolayca oluşurlar. Nadir, operatöre bağlı baş ağrıları.

Doktor sistematik olarak size ürünün izlenebilirlik etiketini verir ve hastanın önceden imzalamış olacağı rızanın üzerine yapıştırır.

Seanstan sonra:

Sonuç sadece 2 ila 5 gün içinde belirlenir.

Botoksun etkisi zamanla sınırlıdır (4 ila 6 ay) ve enjeksiyonların düzenli olarak, yani ilk yıl 4,5 ayda bir, sonrasında yaklaşık 6 ayda bir yenilenmesi gerekir.

Aynı seansta yapılabilen botoks ve hyaluronik asidin birleştirilmesi çoğu zaman tamamlayıcıdır.

Botoks seansı ne kadara mal olur?

Tam alın ve kaz ayağı için:

Glabella için (intrsourcilier kırışıklıkları):

Kaz ayağı için koltuk altı hiperhidrozu (koltuk altı terlemesi) için: bir botoks seansının fiyatı, tedavi edilecek yüzeye bağlı olarak botoks yaptırmak istemeyen hastalarla sıklıkla karşılaşıyoruz ve çoğu zaman da botoksun gerçekte ne olduğunu bilmemekten kaynaklanıyor:

Yine de kaz ayakları ve kaş arası kırışıklıkları için tam bir güvenlik içinde tercih edilen tedavidir!

Dudaklara hacim vermek için botoks enjekte edilmez. Aslında ününün kurbanı ve botoks tabiri estetik dermatolojinin tüm aşırılıklarını içeriyor!! Çok yanlış parkur.

Bazı aktrislerin artık çok fazla görünmediği doğrudur ve bu, belirli hareketleri, belirli kırışıklıkları veya hoş olmayan yüz ifadelerini engellemek için gerekli olanı yapabilecek eğitimli, alışık ve kalifiye bir uygulayıcıya başvurmanın önemidir.Yüzdeki hareketliliği ve uyumu korurken botoksun güçlü bir nörotoksin olduğu doğru…ama bu bir doz meselesi!!

İnsanlar için öldürücü doz, bir vistabel şişesinin dozunun 6000 katıdır ve bu da onu güvenle kullanmamızı sağlar. kullanılan botulinum toksinlerinin (vistabel, azzalure, bocouture) hepsinin Sağlık Bakanlığı tarafından kırışıklık belirtileri konusunda pazarlama izni vardır.