DHI, FUE ekimi sırasında farklı bir implantasyon tekniğini ifade eder.

Greftler, tıpkı FUE ekiminde olduğu gibi mikromotor destekli punchlar kullanılarak önce alınır. Bu teknik ile alıcı bölgede kesi yapılmasına gerek kalmaz.Greftler önce bir tüpe ve piston cihazına bağlı içi boş bir iğne ile özel implanter kalemlerine yerleştirilir. Bu implanter kalemler, Choi implanter olarak da bilinir.

Greftler, implanter kalemin ucunda bulunan içi boş iğnenin içine nazikçe yerleştirilir.

Daha sonra iğne kafa derisine 40-45 derecelik bir açıyla sokulur, böylece kesi yeri yapılır ve pistona bastırılarak greft implante edilir.

Bir DHI prosedürü sırasında, 2 ila 6 Choi implanter ve yaklaşık 15-16 iğne aynı anda kullanılır ve cihaz, foliküler ünite greftlerine uyacak şekilde çeşitli iğne boyutlarında gelir.İmplanterin ana avantajı, bir cm2 alıcı alana daha fazla greftin gömülebilmesi ve böylece daha yoğun bir FU transplantasyonu sağlamasıdır. Bu özellik özellikle ön saç çizgisi için avantajlıdır.DHI tekniğinin en büyük dezavantajı; genellikle diğer saç ekim yöntemlerine göre çok daha maliyetli bir işlemdir. Ayrıca implanter kalemlerine yanlış greft yerleştirilmesi ve ekim sırasında greftlerin uygun olmayan şekilde bükülmesi, hassas saç köklerine aşırı travmaya neden olarak köklerin ölümüne neden olabilir.

Safir FUE veya DHI-FUE?

Çünkü hem Safir FUE hem de DHI-FUE hemen hemen aynı avantajlara sahiptir; Alıcı alanın belirli bir cm2’sine daha fazla kanal açmak ve daha fazla greft yerleştirmek, hem daha yoğun ve daha pürüzsüz ön saç çizgisi hem de 1. derece ile 3. derece arasındaki hafif saç dökülmesi biçimleri için yoğun bir ekim sağlar.

Kliniğimizde Safir FUE, standart FUE’ye herhangi bir maliyet eklememektedir. Uygun adaylarda ek ücret ödemeden rutin olarak kullanıyoruz.

Sapphire FUE ayrıca DHI’ye göre bir avantaj daha sağlar. Bu riski taşıyan DHI implanterlerin aksine hassas saç köklerine hem greftin yerleştirilmesi sırasında hem de greftin implanterden alıcı alana yerleştirilmesi sırasında zarar verme riski yoktur.

Safir uçlu FUE, DHI ile aynı yoğun implantasyonu sağlar.

Safir uç, ön saç çizgisi üzerinde maksimum yoğun bir nakil sağlama ve hatta yoğun bir tepe girdabı oluşturma etkinliğini kanıtlamıştır ve sonuçları DHI implanterlerin sonuçlarıyla çok benzerdir. Safir FUE’nin ekstra bir maliyeti olmadığı, DHI işleminin aynı sonucu alması için çok fazla ekstra maliyeti olduğu düşünüldüğünde; DHI prosedürü yaptırmak için fazla bir neden görmüyoruz. Yine de tercih eden hastalarda DHI-FUE sağlıyoruz.