Sakal ekimi nedir?

Erkeklerin neredeyse %50’si dolgun, sağlıklı bir sakal veya favori çıkarmayı zor buluyor. Sakal ekimi (sakal implantları olarak da bilinir), kel yamaları hafifleten, tam sağlıklı bir sakal veya hatta iyi şekilli bir keçi sakalı oluşturan basit bir çözümdür.

FUE saç ekimi tekniğini kullanarak, bir yüzdeki saç ekimi, çok erkeksi bir görünüm veren favorileri, sakalı ve hatta bıyıkları uzatmayı ve korumayı mümkün kılar.

Yüzdeki tüylerin dökülmesi hemen fark edilebilir ve gizlenmesi zordur, bu da en zeki erkeklerin bile bakımsız görünmesine neden olur. Sakal modası sıklıkla değişse de, birçok erkeğin sakal veya favori geliştirme arzusu her zaman var olacaktır. Ancak bazı erkekler, hatta görünümüne özen gösteren ve sağlıklı bir diyet tüketen kişiler için bu bir sorun olabilir. Bu, genetik saç büyüme modellerine veya hatta hasarın bir sonucu olabilir.

Sakal ekimi yüzünüzün görünümünü tamamen değiştirebilir, daha konturlu bir çizgi ve daha dolgun, daha düzgün tıraşlı bir görünüm kazandırabilir.

Sakal ekimi nasıl çalışır?

Sakal ekimi, daha tipik bir saç ekimi ile aynı şekilde çalışır. Saç köklerini bir donör bölgeden (tipik olarak başın arkasından veya yanından) alır ve alıcı alana yerleştiririz.

Bu, FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) veya FUT (Foliküler Ünite Nakli) kullanılarak gerçekleştirilir. Her ikisi de mükemmel sonuçlar verir ancak bazı farklılıklar vardır.

FUT prosedürü, donör bölgeden bir saç şeridinin tamamının çıkarılmasını içerir. Şerit daha sonra daha küçük parçalara kesilir ve saçsız alanlara nakledilir.

FUE ile her bir folikül tek tek toplanır ve yeniden implante edilir. FUE’nin avantajı, görünür bir yara izi bırakmaması ve ayrıca bir FUT nakli sonrası iyileşme süresinin yarısında iyileşme sağlamasıdır.

Bu prosedürlerin her ikisinin de mükemmel sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır, ancak sizin için doğru olan tedaviyi bulmak, özel ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize bağlı olacaktır.