Kaş ekimi nedir?

Kaş ekimi olarak da bilinen kaş ekimi ameliyatı, istediğiniz kadar dramatik veya abartısız olabilen kaşlara sahip olmanızı sağlar ve size daha genç bir görünüm kazandırır. Genç bir görünüm elde etmek söz konusu olduğunda, kaşlarınıza fazla önem vermemiş olabilirsiniz, ancak bunlar aslında gerçek yaşınızın gerçekten önemli bir göstergesi olabilir. Kaşlarımız yaşlandıkça doğal olarak incelse de, bu aynı zamanda yara izi ve hatta hastalık gibi diğer faktörler nedeniyle de olabilir. Bu nedenle, yüzünüzün geri kalanı kırışıksız olsa ve hala taze, genç bir görünüme sahip olsa bile, incelmiş kaşlar sizi erken yaşlandırabilir. Bu hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir.

Kaş restorasyonu süreci, FUE saç ekimi tekniğini kullanarak basittir ve sonuçlar çok ince olduğu için, diğer insanların görünüşünüzde neyin değiştiğini anlaması genellikle zordur. Bununla birlikte, daha sağlıklı, daha genç ve daha parlak göründüğünüzü fark edeceklerdir.

İyileşme ve iyileşme süresi son derece hızlı olmasına rağmen, en iyi sonuçları alabilmeniz için kaş ekimi ameliyatında deneyimli bir cerrah seçmeniz önemlidir. Wimpole Clinic’te, en doğal görünen sonuçları üretmek için en son teknolojileri kullanarak tam ve kısmi kaş nakli ameliyatı konusunda önemli deneyime sahibiz.

Kaş ekimi için uygun bir aday mıyım?

Kaş ekimi yaptırma kararı, iri ve gür kaşlara sahip olacağınız anlamına gelmez. Aradığınız sonucu seçebilirsiniz. Bu, düzgün, biçimli, kalın ve parlak kaşlara sahip olacağınız anlamına gelir.

Herkesin doğal olarak kalın kaşları yoktur ve ekim, sahip olduklarınızı arttırmanın iyi bir yolu olabilir. Yaş ve kalıtsal kaş deseni dışında, kaş ekiminin yapılmasının birkaç yaygın nedeni vardır, bunlar arasında: 

  • Aşırı toplama
  • Kemoterapi veya radyoterapi tedavisi
  • Piercing, yanık veya dövme gibi şeylerin neden olduğu yara izi veya cilt travması
  • Trichotillomania, kaştaki kılları çekmeyi veya çekmeyi içeren kendine zarar veren bir davranış özelliği
  • Sistemik hastalık

Kaş ekimi nasıl çalışır?

Uzun süre hastanede kalmayı gerektirmeyen ve sadece lokal anestezi gerektiren bir kaş ekimi nispeten basit bir işlemdir. Cerrah, harika sonuçlar elde etmek için aşırı doğruluk ve hassasiyetle çalışacaktır. Doğal ve sağlıklı bir görünüm elde etmek için kısmi ya da tam greft gerekip gerekmediğine bağlı olarak kaş başına ortalama 250 ile 400 arası tek saça ihtiyaç vardır. Her saçın, kaşın diğer kıllarının doğal büyüme yönünü takip ederek, cilde düz bir şekilde yattığından emin olarak ekilmesi gerekir. Kaşa eşit ve dolgun bir görünüm kazandırmak için kılların da birbirine çok sıkı bir şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Hem kafada hem de alıcının kaşında iz kalmadığından emin olmak için, genellikle kulak arkasındaki bölgeden donör saç köklerinin çıkarılması için küçük iğneler kullanılır. Çapı sadece birkaç milimetre olan diğer küçük iğneler daha sonra kaş implantlarını birer birer eklemek için kullanılır; titiz bir süreç. İşlemden önce hastanın rahatlaması ve rahatsızlıktan kaçınması için lokal anestezi yapılır. Nakil sonrasında hemen klinikten ayrılabilir ve iyileşmek için eve dönebilirsiniz.

Kaş ekimi ne kadar sürer?

Kaş ekimi kalıcı bir işlemdir. Dövmelerin veya microblading’in her ikisinin de düzenli olarak bakımının yapılması gerekir, ancak kaş ekimi tek seferlik bir işlemdir.

Bazı hastalar kısa bir süre için az miktarda morluk ve şişlik yaşayacaktır. Bununla birlikte, nakil için iyileşme süresi nispeten hızlı ve ağrısızdır. Kısmi veya tam bir kaş greftinin tüm etkilerinin görülmesi zaman alabilir, ancak bu sonuçlar kalıcı olacaktır. Kaşın hem şeklinde hem de kalınlığında bir iyileşme göreceksiniz. Ancak bu tüylerin bir kısmı birkaç hafta içinde dökülecektir. Bu meydana geldiğinde paniğe gerek yoktur, dökülme iyileşme sürecinin tamamen normal bir parçasıdır ve yeni tüyler büyümeye devam edecektir. Nihai etkinin tam olarak oluşması bir yıl kadar sürebilmesine rağmen, nakilden sonraki birkaç ay içinde uzun vadeli sonuçları görmeyi bekleyebilirsiniz. Ekilen tüyler büyümeye devam edecektir, bu nedenle kaş şeklini korumak için, onları düzenli olarak, yaklaşık dört haftada bir kırpmak veya kırpmak önemlidir. Kontrol edilmezse ekilen saçlar büyümeye devam edecek, bu nedenle düzenli bir bakım rutini uygulamak önemlidir.