Meme büyütme ameliyatları, en çok uygulanan ve hastaları en çok memnun eden operasyonlardan bir tanesidir. Kişilerin yeteri kadar büyük görmedikleri memelerini istenilen boyutlara getirmek için son derece yüksek memnuniyet oranları olan meme büyütme ameliyatlarıdır.

  • Protezin konulacağı yer
  • Protezin nereden konulacağı

Önemli noktalardan bir tanesi protezin konulacağı yerdir. Yeterli meme dokusu olmaması durumunda protez kas altına yerleştirilir. Diğer bir konu ise protezin nereden koyulacağıdır. Ben meme altı oluğunu tercih ediyorum. Meme ameliyatlarında protezin konulacağı üç bölge vardır; bunlar koltuk altı, meme başı ve meme altı oluğudur.

Neden meme altı oluğu?

Gerekli bilgi muayene esnasında sebepleriyle birlikte açıklanacaktır. Bir diğer husus ise protezin nereye konulacağıdır. Protez, meme altına, göğüs kası zarının altına, kasın altına ya da bunların kombinasyonlarını içeren hasta için en doğru plana konulur. Hastanın muayenesine göre en uygun yer tespit edilir.

Meme Büyütme Ameliyatını Kimler Yaptırabilir, Riskleri Var mıdır?

Meme büyütme, memelerinin boyutu ve şeklinden memnun olmayan kişilerin tercih ettiği estetik bir cerrahidir. İstenenden küçük göğüslere sahip olmayı kader olmaktan çıkaran meme protezi, uzun yıllardır uygulanan, başarısı ve güvenilirliği ile kendini ispatlamış oldukça yüz güldürücü bir cerrahi prosedürdür. Meme gelişiminin tamamlandığı ve meme büyütme adayının reşit kabul edildiği yıllardan itibaren uygulanabilen meme büyütme operasyonu, kişinin kendini iyi hissetmesinde ve öz güven tesisinde önemli bir role sahip olduğu bilinmektedir.Meme büyütmede seçilen protezin büyüklüğüne hastanın genel vücut yapısı ve anatomisine göre karar verilir. Vücut yapısına uygun olmayan bir protez hem görüntü olarak doğal ve estetik olmaktan uzak hem de kişinin yaşam kalitesinin ve konforunun azalmasına neden olabilir. ⠀Protez seçimine ve protezin nereden yerleştirileceğine karar verildikten sonra genel anestezi altında, kısa bir sürede hayal edilen göğüslere sahip olunabilmektedir. Hasta aynı gün taburcu olabilmekte, kısa bir nekahet dönemi sonrası kolayca günlük hayatına dönebilmektedir.Protez uygulaması gebelik, emzirme ya da meme kanseri ile ilgili olumsuzluklara sebep olmamaktadır. Ayrıca, meme büyütme ameliyatı olan her kadın, Ultrasonografi, Mamografi ve MR çektirmesinde hiçbir sakınca yoktur.